Nebudem stereotyp

Autor: Erik Oravec | 4.10.2013 o 1:20 | (upravené 6.11.2013 o 1:20) Karma článku: 7,86 | Prečítané:  193x

Dnes, teda už včera, som sa s mamou, len tak, zhodou okolností dostal k téme, ktorej predmetom bolo, kedy naposledy bola navštíviť miesta, kde kedysi pracovala alebo školu, v ktorej strávila väčšiu časť svojho detstva. Alebo ako miesto, kde sa naučila fajčiť. To jej vyčítam celý svoj život. Fuj, fuj, fuj!

Možno som príliš nostalgiky založený človek, no rád sa vraciam na miesta, kde si v duchu premietam chvíle, ktoré sú nimi úzko späté. Prechádzaním uličky v dedine si vždy spomeniem, ako som tadiaľto, pred asi siedmimi rokmi, na Veľkonočný pondelok šiel. S taškou plnou čokolád v podobe zajacov, vajíčok a otec, v miernom opojení, šmatľavo prekladajúc jednu nohu za druhou. Vraj za vynšovačku, ktorú v skutočnosti nikdy nerecitoval. To bolo naposledy, čo som bol ako malý olievač. Odvtedy som vyrástol, možno aj dospel a na olievačku zanevrel. No na tú chvíľu spomínam s radosťou stále, keď tadiaľto prechádzam.

Povedala mi, že aj ja, keď dospejem (mám už 20, neviem čo tým chcela naznačiť) a budem sa starať o vlastnú rodinu, navštevovať prácu, nebudem mať čas a vôbec nejakú tú chuť sa vraciať niekam, aby som zaspomínal na staré časy. Stroho a bez rozmýšľania som odvetil, že taký nebudem. A nebudem! Nechcem upadnúť do stereotypu. Baví ma, rovnako ako spomínať na minulosť, aj objavovať vždy nové a nové veci, miesta a ľudí. Lebo iba s nimi si môžem vytvárať stále nové spomienky, ku ktorým sa budem chcieť v budúcnosti vracať.

Ak behávam, pokúšam sa ísť stále inou trasou, lebo ostatné úž poznám. Ak som v meste, snažím sa čo najviac chodiť pešo a spoznávať vždy nové miesta a uličky. Z práce na stanicu nechodím hromadnou dopravou, pretože nechcem upadnúť do stereotypu: skončís šichtu, nasadneš a vystúpiš doma. Radšej si tú pol hodinovú trasu odkráčam a to vždy inou trasou s očakávaním, čo nového mi prinesie. Možno nič a možno čosi, čo ma prinúti sa občas vrátiť a zaspomínať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?